جنبش وحدت و جهاد مسووليت اقدامات نظامي درمالي را پذيرفتند - بیا تو تفریح
468 60 x ADS
آخرین اخبار

خانه » اخبار ایران و جهان » جنبش وحدت و جهاد مسووليت اقدامات نظامي درمالي را پذيرفتند

جنبش وحدت و جهاد مسووليت اقدامات نظامي درمالي را پذيرفتند


براساس اين گزارش، جنبش وحدت و جهاد در غرب آفريقا روزسه شنبه مسئوليت تيراندازي با سلاح سنگين در گائو در شمال مالي و همچنين انهدام پلي در جنوب اين شهر را برعهده گرفت.

اين گزارش حاكي است كه ابووليد صحراويسخنگوي جنبش وحدت و جهاد در غرب آفريقا ضمن پذيرش مسوليت اين اقدامات نظامي در شمال گائو، مقامات مالي را به اقدامات ديگري نيز تهديد كرد و نيز افزود كه حملات به دشمنان اسلام همچنان ادامه خواهد داشت.

وي دراين خصوص گفت:ما به نمايندگي از همه مجاهدان،مسئوليت حمله به مزدوران را در گائو و حمله به پلي كه قرار بود براي انتقال دشمنان اسلام مورد استفاده قرار گيرد، برعهده مي گيريم.

يادآوري مي شود كه حادثه تيراندازي با سلاح سنگين به سوي گائو عصر دوشنبه و انهدام پل در بنتيا در جنوب گائو روز سه شنبه به وقوع پيوست.

يك روز پس از آنكه شبه نظاميان افراطي با خمپاره به شهر گائو در مالي حمله كردند، مقامات اين كشور اعلام كردند كه اين شبه نظاميان يك پل را در اين شهر منفجر كردند كه در اين حمله دو غيرنظامي زخمي شدند.

ابراهيم سيسه يك مقام محلي در شهر گائو تصريح كرد: روز سه شنبه شبه نظاميان يك پل را در حدود ۵۰ كيلومتري از مرز با نيجر منفجر كردند كه در اين حادثه دو غيرنظامي زخمي شدند.

يك مقام پليس مالي نيز خاطر نشان كرد كه هدف شبه نظاميان منفجر كردن دو پل در اين شهر بود كه يكي از اين دو پل ها آسيب ديد.

به دنبال اين حادثه سربازان ارتش مالي به محل حادثه اعزام شدند تا از خرابكاري هاي بيشتر شبه نظاميان ممانعت به عمل بياورند.

شبه نظاميان مرتبط با القاعده سال گذشته به دنبال مداخله نيروهاي فرانسوي از سه شهر شمالي مالي (گائو، كيدال و تيمبوكتو) به بيرون رانده شدند. اين شبه نظاميان پيشتر اين سه شهر را تصرف كرده بودند.

۱۰ روز پيش نيز يك حمله انتحاري در شهر تيمبوكتو در اين كشور منجر به كشته شدن دو غيرنظامي و چهار عامل انتحاري شد. در اين حادثه هفت سرباز ارتش مالي زخمي شدند.

پيشتر مسئوليت حمله انتحاري در شهر تيمبوكتو را يكي ديگر از گروه هاي القاعده پذيرفته بود.

مترجمام**۱۳۷۸**

Powered by WPeMatico

نظرات کاربران

تعداد نظرات ۰

ارسال نظر

مطالب شابه مطلب فوق

آخرین مطالب سایت