جنبش وحدت و جهاد مسووليت اقدامات نظامي درمالي را پذيرفتند - سایت تفریحی بیا تو تفریح

جنبش وحدت و جهاد مسووليت اقدامات نظامي درمالي را پذيرفتند

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.


براساس اين گزارش، جنبش وحدت و جهاد در غرب آفريقا روزسه شنبه مسئوليت تيراندازي با سلاح سنگين در گائو در شمال مالي و همچنين انهدام پلي در جنوب اين شهر را برعهده گرفت.

اين گزارش حاكي است كه ابووليد صحراويسخنگوي جنبش وحدت و جهاد در غرب آفريقا ضمن پذيرش مسوليت اين اقدامات نظامي در شمال گائو، مقامات مالي را به اقدامات ديگري نيز تهديد كرد و نيز افزود كه حملات به دشمنان اسلام همچنان ادامه خواهد داشت.

وي دراين خصوص گفت:ما به نمايندگي از همه مجاهدان،مسئوليت حمله به مزدوران را در گائو و حمله به پلي كه قرار بود براي انتقال دشمنان اسلام مورد استفاده قرار گيرد، برعهده مي گيريم.

يادآوري مي شود كه حادثه تيراندازي با سلاح سنگين به سوي گائو عصر دوشنبه و انهدام پل در بنتيا در جنوب گائو روز سه شنبه به وقوع پيوست.

يك روز پس از آنكه شبه نظاميان افراطي با خمپاره به شهر گائو در مالي حمله كردند، مقامات اين كشور اعلام كردند كه اين شبه نظاميان يك پل را در اين شهر منفجر كردند كه در اين حمله دو غيرنظامي زخمي شدند.

ابراهيم سيسه يك مقام محلي در شهر گائو تصريح كرد: روز سه شنبه شبه نظاميان يك پل را در حدود ۵۰ كيلومتري از مرز با نيجر منفجر كردند كه در اين حادثه دو غيرنظامي زخمي شدند.

يك مقام پليس مالي نيز خاطر نشان كرد كه هدف شبه نظاميان منفجر كردن دو پل در اين شهر بود كه يكي از اين دو پل ها آسيب ديد.

به دنبال اين حادثه سربازان ارتش مالي به محل حادثه اعزام شدند تا از خرابكاري هاي بيشتر شبه نظاميان ممانعت به عمل بياورند.

شبه نظاميان مرتبط با القاعده سال گذشته به دنبال مداخله نيروهاي فرانسوي از سه شهر شمالي مالي (گائو، كيدال و تيمبوكتو) به بيرون رانده شدند. اين شبه نظاميان پيشتر اين سه شهر را تصرف كرده بودند.

۱۰ روز پيش نيز يك حمله انتحاري در شهر تيمبوكتو در اين كشور منجر به كشته شدن دو غيرنظامي و چهار عامل انتحاري شد. در اين حادثه هفت سرباز ارتش مالي زخمي شدند.

پيشتر مسئوليت حمله انتحاري در شهر تيمبوكتو را يكي ديگر از گروه هاي القاعده پذيرفته بود.

مترجمام**۱۳۷۸**

Powered by WPeMatico

جنبش وحدت و جهاد مسووليت اقدامات نظامي درمالي را پذيرفتند
Rate this post
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.


مدیر سایت بیا تو تفریح


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − 1 =