جامعه بين المللي فرصت گفت وگو و تعامل با دولت اعتدال را غنيمت بشمارد - سایت تفریحی بیا تو تفریح

جامعه بين المللي فرصت گفت وگو و تعامل با دولت اعتدال را غنيمت بشمارد

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.


به گزارش ايرنا، دكتر جهانبخش مظفري سفير جمهوري اسلامي ايران در ايتاليا در همايشي كه در مجلس نمايندگان ايتاليا با عنوان رياست جمهوري حسن روحاني، فرصتي براي گفت و گو با جامعه بين المللي برگزار شد، با برشمردن ويژگي هاي سياست هاي داخلي و خارجي دولت تدبير و اميد، از جامعه بين المللي خواست تا فرصت گفت و گو و تعامل با دولتي كه اعتدال را سرلوحه سياست هاي كلان داخلي، منطقه اي و بين المللي خويش قرار داده است، غنيمت بشمارد.

سفير جمهوري اسلامي ايران در ايتاليا در اين همايش كه با حضور بيش از ۱۲۰ شخصيت برجسته سياسي، پارلماني، اقتصادي و دانشگاهي ايتاليا، ديپلمات ها و برخي از ايرانيان مقيم اين كشور برگزار شد، با اشاره به سوابق مثبت روابط ميان ايران و ايتاليا در ابعاد مختلف و همچنين ظرفيت هاي منحصر به فرد موجود ميان دو كشور ابراز اميدواري كرد تا دوران طلايي و باشكوه روابط ميان رم و تهران برگردد.

وي همچنين با تشريح موقعيت ممتاز و منحصر به فرد ايران در منطقه خاورميانه، خليج فارس و آسياي ميانه اظهار داشت: ايران با جمعيتي بالغ بر ۷۷ ميليون نفر در ميان ۱۵ كشور همسايه قرار گرفته است كه در مجموع يك بلوك جمعيتي بالغ بر ۵۴۰ ميليون نفر را تشكيل مي دهند. اين موقعيت همواره و در طول تاريخ نقش تاثيرگذاري را براي ايران مهيا كرده و ايران را به لنگرگاه ثبات و امنيت در منطقه حساس و بحران خيز خاورميانه مبدل ساخته است.

مظفري در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به نقش مردم ايران در تعيين سرنوشت خويش، حضور ۷۳درصدي در يازدهمين دوره انتخابات رياست جمهوري را اوج عظمت مردم سالاري و دمكراسي برشمرد و افزود: جالب تر اينكه راي دهندگان ايراني با اكثريت قاطع به اعتدال و تدبير جناب آقاي دكتر روحاني راي داده اند.

در اين همايش كه به ابتكار موسسه ايتاليايي Isiamed و با حمايت مجلس نمايندگان ايتاليا به مناسبت آغاز فعاليت مجدد انجمن دوستي و همكاري ايران و ايتاليا برگزار شد، برخي از شخصيت هاي برجسته سياسي، پارلماني و دانشگاهي ايتاليا پيرامون موضوع همايش و دورنماي روابط دو كشور ايران و ايتاليا در دوره جديد، سخنراني كردند.

اروپام ** ۲۱۷۱**۱۵۸۶

Powered by WPeMatico

جامعه بين المللي فرصت گفت وگو و تعامل با دولت اعتدال را غنيمت بشمارد
Rate this post
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.


مدیر سایت بیا تو تفریح


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت − یک =