تمركز جشنواره تئاتر دانشگاهي در دوره هفدهم بر بخش هاي اصلي است - سایت تفریحی بیا تو تفریح

تمركز جشنواره تئاتر دانشگاهي در دوره هفدهم بر بخش هاي اصلي است

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.


به گزارش خبرنگار فرهنگي ايرنا، «سياوش قائدي» روز سه شنبه در نشست خبري هفدهمين جشنواره بين المللي تئاتر دانشگاهي در خانه هنرمندان افزود: سال گذشته دانشگاه تهران در شرايط حساسي در جشنواره حضور داشت و ستاد اجرايي جشنواره نيز چندان تمايل به افزودن به بار مشكلات اين دانشگاه نداشت اما در دوره آتي درصدد رفع مشكلات هستيم.

وي با اشاره به حضور پرتعداد دانشجويان دانشگاه آزاد اسلامي در جشنواره تئاتر دانشگاهي گفت: متاسفانه دانشگاه آزاد نيز حمايتي از جشنواره در دوره گذشته انجام نداد. حتي به خاطر ارائه سالن ‌هاي خود، از ما اجاره طلب كرد.

قائدي، مشكلات مالي را از جمله مسايل هميشگي جشنواره تئاتر دانشگاهي عنوان كرد و ضمن اشاره به برگزاري دوسالانه آن طي ادوار گذشته، افزود: خوشبختانه جشنواره تئاتر دانشگاهي با تلاش و ايثار اساتيد و دانشجويان به رويدادي ماندگار تبديل شده است.

دبير هفدهمين جشنواره بين المللي تئاتر دانشگاهي درباره جايگاه اين رويداد در وزارت علوم گفت: عظيم ‌ترين بودجه وزارت علوم به جشنواره تئاتر دانشگاهي اختصاص يافته و اين رويداد نزد وزارت علوم از حساسيت بالايي برخوردار است و از آن كاملا حمايت مي كند.

وي «جسارت، تجربه و آگاهي در تئاتر دانشگاهي» را شعار جشنواره در دوره هفدهم اعلام كرد و افزود: تلاش مي كنيم در دوره آتي، حواشي جشنواره را كاهش دهيم و بر بخش اصلي متمركز شويم. از اين رو درصدديم بر كيفيت،‌ تجربه و آگاهي در بخش‌هاي مختلف جشنواره توجه كنيم، به همين علت نيز بخش پژوهش در اين رويداد جايگاه ويژه‌اي دارد.

قائدي در مورد بخش بين الملل جشنواره نيز گفت: اين بخش به خاطر كمبود بودجه همواره با محدوديت هايي روبرو بوده اما تلاش مي كنيم تا با گروه‌هاي خارجي ميهمان نيز تعامل خوبي داشته باشيم.

وي ضمن مقايسه جشنواره تئاتر دانشگاهي با جشنواره تئاتر فجر گفت: بودجه جشنواره تئاتر دانشگاهي يك دهم بودجه جشنواره تئاتر فجر است، اما خروجي جشنواره تئاتر دانشگاهي در برخي بخش ها كمتر از جشنواره تئاتر فجر فجر نبوده است.

معاون هنري هفدهمين جشنواره بين المللي تئاتر دانشگاهي نيز در اين نشست گفت: تلاش كرديم تغييرات فراخوان جشنواره با نظرات كارشناسي اعمال شود. طبيعي است فراخوان هم فرصت‌هايي ايجاد مي‌كند و هم محدوديت‌هايي دارد اما بيش از دانشجويان به ضوابط فراخوان پايبنديم و تمام زمان‌بندي‌ها حتما لحاظ خواهد شد.

«يوسف باپيري» به معرفي بخش‌هاي مختلف دوره هفدهم جشنواره تئاتر دانشگاهي پرداخت و افزود: هشت بخش اصلي شامل صحنه‌اي، تجربه‌هاي اجرايي، مدرسان دانشگاهي، راديويي، بين‌الملل، مسابقه نمايشنامه‌ نويسي، عكس و پوستر در جشنواره وجود دارد و بخش مسابقه دانشجويان تئاتري و غيرتئاتري را در كنار يكديگر برگزار مي كنيم.

وي درباره بخش مسابقه نمايشنامه ‌نويسي جايزه استاد اكبر رادي جشنواره نيز گفت: در اين دوره بخش نمايشنامه ‌نويسي و نمايشنامه ‌خواني تلفيق شده و در دو بخش تأليفات دانشجويي و تأليفات اقتباسي برگزار مي‌شود.

هفدهمين جشنواره بين المللي تئاتر دانشگاهي ارديبهشت سال آينده(۱۳۹۳) در تهران برگزار خواهد شد.

فراهنگ ** ۹۲۶۶ ** ۱۰۷۱

Powered by WPeMatico

تمركز جشنواره تئاتر دانشگاهي در دوره هفدهم بر بخش هاي اصلي است
Rate this post
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.


مدیر سایت بیا تو تفریح


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − ده =