بيش از 36 هزار مورد شكايت سال گذشته در سيستم شكايت سازمان بازرسي ثبت شد - سایت تفریحی بیا تو تفریح

بيش از 36 هزار مورد شكايت سال گذشته در سيستم شكايت سازمان بازرسي ثبت شد

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.


به گزارش خبرنگار اجتماعي ايرنا، ناصر سراج روز سه شنبه در جلسه عمومي الزامات و بايسته هاي آمبودزمان حرفه اي و كارآمد، با ارائه گزارشي از مجموعه فعاليتهاي سازمان بازرسي كل كشور در پيشگيري از سوء جريان ها و وقوع تخلف و جرايم در سال گذشته، افزود: وصول ۵۶۰ ميليارد تومان مطالبات معوق دولتي، ۷۷ ميليارد تومان جلوگيري از تضييع بيت المال، ۹۳۳ ميليارد تومان لغو و تجديد مناقصات و مزايده ها و ۶۵۶ ميليارد تومان رفع تصرف و جلوگيري از تخريب و تغيير كاربري اراضي از جمله اين فعاليت ها بوده است.

وي با بيان اهميت فناوري هاي نوين در فرايند رسيدگي به شكايات، اظهار داشت: استفاده از فناوري هاي نوين گامي مهم در راه تحقق رسيدگي به شكايات است و موجب افزايش اعتماد عمومي به دستگاه هاي نظارت كننده و نظارت شونده است.

وي با اشاره به اينكه هدف كلان سازمان بازرسي حاكميت قانون و ارتقاي سلامت اداري است، گفت: بررسي وضعيت نظام اداري موجود و اصلاح آن، هدف ديگر اين سازمان است.

وي خاطر نشان كرد ۵۷درصد از مجموع سه هزار و ۵۲۸ برنامه مصوب نظارت و بازرسي در شش ماهه نخست امسال اجرايي و گزارش آنها به مراجع ذيربط ارسال شده است.

سراج ادامه داد: نتايج فعاليت هاي اين سازمان در قالب ۲هزارو ۶۴۵ پيشنهاد اصلاحي، ساختاري، رفتاري، تشويقي و تعقيب انضباطي و كيفري در اختيار مراجع ذي صلاح قرار خواهد گرفت.

رييس سازمان بازرسي كل كشور در مورد بررسي مصوبات، دستورالعمل ها و بخش نامه هاي دولتي تصريح كرد اين سازمان مصوبات دولت و موسسات عمومي را در راستاي انجام وظايف قانوني خود بررسي كرده و در صورت مغايرت با قانون و حقوق شهروندي، از ديوان اداري ابطال آنها را تقاضا مي كند.

وي ادامه افزود: ۱۵ فقره راي ديوان امسال صادر شده كه از اين ميان، ۸ مصوبه ابطال شده است.

سراج با اشاره به ايجاد دفتر نظارت همگاني به منظور مشاركت مردمي در نظارت همگاني گفت: اين دفتر شامل بازرسان افتخاري و سازمان هاي مردم نهاد است كه با عنوان نظارت با چشمان مردم نامگذاري شده و تا كنون ۱۱ هزار و ۵۹۲ نفر در سطح كشور، داوطلب فعاليت به عنوان بازرس افتخاري شده اند.

وي اضافه كرد: هفت هزار و ۳۲۸ نفر از اين تعداد در حال حاضر با سازمان همكاري مي كنند و صلاحيت بقيه اين افراد نيز در دست بررسي است.

اجتمام(۳)۷۲۹۹ ** ۱۵۶۹

Powered by WPeMatico

بيش از 36 هزار مورد شكايت سال گذشته در سيستم شكايت سازمان بازرسي ثبت شد
Rate this post
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.


مدیر سایت بیا تو تفریح


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − دوازده =