بهنام تشكر:پرده سينما هنوز تاثيرگذارترين ابزار بر ذهنيت كودكان است - سایت تفریحی بیا تو تفریح

بهنام تشكر:پرده سينما هنوز تاثيرگذارترين ابزار بر ذهنيت كودكان است

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.


«بهنام تشكر» در گفت و گو با خبرنگار فرهنگي ايرنا افزود:معتقدم سينما هميشه نقش مهمي در شكل گيري شخصيت كودكان و نوجوانان داشته،دارد و خواهد داشت.

بازيگر مجموعه تلويزيوني‌ «دودكش» با بيان اينكه هيچ كس نمي تواند منكر اين تاثيرگذاري شود و يا آن را كمرنگ كند،افزود:اين موضوع بستگي به اين دارد كه ما بزرگترها و فعالان اين عرصه چگونه بخواهيم بزرگ شدن و شكل گيري ذهن كودكان را كاناليزه كنيم.

وي به گسترش اينترنت و انواع بازي هاي رايانه اي اشاره كرد و گفت:با وجود همه گير شدن ابزارهاي جديد ارتباطي و سرگرمي ،تصورمي كنم هنوز سينما رسانه قدرتمند و تاثيرگذاري بوده و رسانه هاي جديد اثر آن را ضعيف نكرده است.

تشكر ادامه داد:ما بايد بدانيم كه آيا مي خواهيم اينترنت ذهنيت و فكر كودكان امروز ما را شكل دهد و يا اين كار را سينماي بومي انجام دهد.ضمن اينكه ميزان اين تاثيرگذاري و چگونگي آن نيز بايد مشخص شود.

بازيگر مجموعه «ساختمان پزشكان» با بيان اينكه اما امروز از اين ظرفيت و قدرت رسانه سينما استفاده نمي شود، توضيح داد:تخصص چنداني درباره دلايل ضعيف بودن سينماي كودك ندارم،اما آنچه كه مشخص و درعين حال ساده است، «اهميت دادن» به سينماي كودك است.

بازيگر مجموعه تلويزيوني «دزد و پليس» گفت:تا وقتي كه به مساله اي اهميت داده شود،براي رشد و تغيير آن برنامه ريزي مي شود و با تمام توان مي توان قدرت آن استفاده كرد. تا زماني كه سينماي كودك براي مسوولان اين عرصه موضوع غيرضروري و دست چندمي باشد،ما شاهد روند ضعيف توليدات اين گونه سينمايي خواهيم بود.

تشكر به علايق خود براي حضور توليد اثري با موضوع كودكان اشاره كرد و يادآورشد كه اگر كار پيشنهادي اثر قوي باشد،به طور قطع خواهم پذيرفت.

وي بهترين و خاطره انگيزترين فيلم هاي سينماي كودك را «شهرموش ها» و «دزد عروسك ها» عنوان كرد و گفت:اميدوارم «شهر موش ها ۲»كه قرار است بعد از سال ها از پخش كار اول ساخته شود به جذابيت نمونه قبلي و اثري قابل قبول و ماندگار باشد.

فراهنگ**۹۱۷۳**۱۰۱۰

Powered by WPeMatico

بهنام تشكر:پرده سينما هنوز تاثيرگذارترين ابزار بر ذهنيت كودكان است
Rate this post
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.


مدیر سایت بیا تو تفریح


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده + چهار =