بهنام تشكر:پرده سينما هنوز تاثيرگذارترين ابزار بر ذهنيت كودكان است - بیا تو تفریح
468 60 x ADS
آخرین اخبار

خانه » اخبار ایران و جهان » بهنام تشكر:پرده سينما هنوز تاثيرگذارترين ابزار بر ذهنيت كودكان است

بهنام تشكر:پرده سينما هنوز تاثيرگذارترين ابزار بر ذهنيت كودكان است


«بهنام تشكر» در گفت و گو با خبرنگار فرهنگي ايرنا افزود:معتقدم سينما هميشه نقش مهمي در شكل گيري شخصيت كودكان و نوجوانان داشته،دارد و خواهد داشت.

بازيگر مجموعه تلويزيوني‌ «دودكش» با بيان اينكه هيچ كس نمي تواند منكر اين تاثيرگذاري شود و يا آن را كمرنگ كند،افزود:اين موضوع بستگي به اين دارد كه ما بزرگترها و فعالان اين عرصه چگونه بخواهيم بزرگ شدن و شكل گيري ذهن كودكان را كاناليزه كنيم.

وي به گسترش اينترنت و انواع بازي هاي رايانه اي اشاره كرد و گفت:با وجود همه گير شدن ابزارهاي جديد ارتباطي و سرگرمي ،تصورمي كنم هنوز سينما رسانه قدرتمند و تاثيرگذاري بوده و رسانه هاي جديد اثر آن را ضعيف نكرده است.

تشكر ادامه داد:ما بايد بدانيم كه آيا مي خواهيم اينترنت ذهنيت و فكر كودكان امروز ما را شكل دهد و يا اين كار را سينماي بومي انجام دهد.ضمن اينكه ميزان اين تاثيرگذاري و چگونگي آن نيز بايد مشخص شود.

بازيگر مجموعه «ساختمان پزشكان» با بيان اينكه اما امروز از اين ظرفيت و قدرت رسانه سينما استفاده نمي شود، توضيح داد:تخصص چنداني درباره دلايل ضعيف بودن سينماي كودك ندارم،اما آنچه كه مشخص و درعين حال ساده است، «اهميت دادن» به سينماي كودك است.

بازيگر مجموعه تلويزيوني «دزد و پليس» گفت:تا وقتي كه به مساله اي اهميت داده شود،براي رشد و تغيير آن برنامه ريزي مي شود و با تمام توان مي توان قدرت آن استفاده كرد. تا زماني كه سينماي كودك براي مسوولان اين عرصه موضوع غيرضروري و دست چندمي باشد،ما شاهد روند ضعيف توليدات اين گونه سينمايي خواهيم بود.

تشكر به علايق خود براي حضور توليد اثري با موضوع كودكان اشاره كرد و يادآورشد كه اگر كار پيشنهادي اثر قوي باشد،به طور قطع خواهم پذيرفت.

وي بهترين و خاطره انگيزترين فيلم هاي سينماي كودك را «شهرموش ها» و «دزد عروسك ها» عنوان كرد و گفت:اميدوارم «شهر موش ها ۲»كه قرار است بعد از سال ها از پخش كار اول ساخته شود به جذابيت نمونه قبلي و اثري قابل قبول و ماندگار باشد.

فراهنگ**۹۱۷۳**۱۰۱۰

Powered by WPeMatico

نظرات کاربران

تعداد نظرات ۰

ارسال نظر

مطالب شابه مطلب فوق

آخرین مطالب سایت