بروجردي: ايران به دنبال خاورميانه عاري از سلاح هسته اي است - سایت تفریحی بیا تو تفریح

بروجردي: ايران به دنبال خاورميانه عاري از سلاح هسته اي است

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.


علاءالدين بروجردي روز سه شنبه در ديدار « ايو رسيه» معاون وزير امور خارجه سوئيس با اشاره به روابط دوستانه ايران و سوئيس گفت: برخورداري از ديدگاه هاي مشترك و روابط مبني بر احترام متقابل، ظرفيت فراواني براي توسعه تعاملات منطقه اي و بين المللي ميان جمهوري اسلامي ايران و سوئيس بوجود آورده است كه استفاده از آنها تأثير بسزايي در ارتقاء سطح روابط دو كشور خواهد داشت.

بروجردي با اشاره به بحران سوريه گفت: جمهوري اسلامي ايران پيوستن سوريه به كنوانسيون منع استفاده از سلاح هاي شيميايي و امحاي سلاح هاي شيميايي توسط اين كشور را تحسين مي كند.

وي مسلح كردن گروه هاي تروريستي و حمايت از تحركات گروه هاي افراطي در سوريه توسط برخي قدرت هاي بين المللي و كشورهاي منطقه را عامل گسترش تروريسم و ناامني در منطقه دانست.

رييس كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس شوراي اسلامي افزود: تنها با گفت و گو و مذاكره ميان گروه‌هاي سوري و دولت مي توان به بحران اين كشور خاتمه داد.

بروجردي با اشاره به صلح آميز بودن فعاليت‌هاي هسته‌اي ايران، گفت: با توجه به خطرات فراوان و تبعات زيانبار و مخرب استفاده از سلاح هاي هسته‌اي، سياست جمهوري اسلامي ايران تلاش براي تحقق ايده خاورميانه عاري از سلاح هاي هسته اي است و با توجه به اقدام شجاعانه دولت سوريه، رژيم صهيونيستي بايد خلع سلاح هسته اي شود.

معاون وزير امور خارجه سوئيس نيز در اين ديدار با بيان اين كه سوئيس همانند جمهوري اسلامي ايران دغدغه مبارزه با تروريسم را دارد گفت: مهمترين مسئله در اين مورد بررسي عوامل ايجاد تروريسم و پيشگيري از بروز آن است.

ايو رسيه افزود: كشور سوئيس معتقد است كنفرانس ژنو ۲ مي تواند نقش قابل ملاحظه اي در حل مسئله سوريه داشته باشد و مذاكرات ميان طرفين همراه با سپردن سرنوشت سوريه به مردم اين كشور راه حل برون رفت از بحران است.

به گزارش ايرنا به نقل از اداره كل اخبار و رسانه هاي گروهي مجلس شوراي اسلامي ، بروجردي امروز سه شنبه در ديدار با كلنس فون گوته مديركل وزارت امور خارجه آلمان نيز بر گسترش همكاري‌هاي دو كشور تاكيد كرد و اظهار داشت: جمهوري اسلامي ايران از توسعه روابط با كشورهاي اروپايي استقبال مي كند.

سيام**۲۰۲۲**۱۴۷۸

Powered by WPeMatico

بروجردي: ايران به دنبال خاورميانه عاري از سلاح هسته اي است
Rate this post
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.


مدیر سایت بیا تو تفریح


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − هفت =