انعقاد200 قرارداد براي خدمت‌رساني به حجاج - سایت تفریحی بیا تو تفریح

انعقاد200 قرارداد براي خدمت‌رساني به حجاج

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.


به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج ، حجت‌الاسلام والمسلمين سيدعلي قاضي‌عسكر در نخستين جلسه شوراي هماهنگي بعثه مقام معظم رهبري در مكه، وظيفه كارگزاران حج را دفاع از حقوق زائر دانست و گفت: زائر بايد احساس راحتي بيشتري كند لذا هر چه از فرصت خدمتگزاري به ضيوف‌الرحمن، بيشتر استفاده كنيم، خداوند بركاتش را بيشتر شامل حال ما خواهد كرد.

سرپرست حجاج ايراني با يادآوري اينكه مديران و روحانيون كاروان‌ها بايد طبق برنامه از پيش تعيين‌شده و دستورالعمل‌ها اقدام به اداره جلسات كاروان ها كنند، بر رعايت حال زائران تاكيد كرد و گفت: مديران و روحانيون كاروان‌ها طوري برنامه‌ها را جلو ببرند كه زائران، خسته و دچار استرس نشوند.

سعيد اوحدي، رييس سازمان حج و زيارت نيز در اين نشست با اعلام اينكه برنامه زمان‌بندي عمره ۹۳ – ۹۲ و حج ۹۳ در موسم حج ۹۲ نهايي مي‌شود، گفت: طي چندين جلسه كه با مسئولان مربوطه عربستان سعودي داشته‌ايم، پذيرفتند كه عمليات عمره آتي براي زائران ايراني از ماه صفر انجام شود لذا اميد داريم كه پروازهاي عمره از نيمه صفر شروع شود و ثبت‌‎نام را نيز از دهه اول محرم آغاز كنيم.

سفر زائران ايراني به عمره مفرده ۱۰ روز مي‌شود

وي درباره زمان پيش‌بيني شده براي عمره ۹۳ – ۹۲ نيز گفت: در نظر است كه يك بسته ۱۰ روزه، ۵ روز مدينه و ۵ روز مكه، داشته باشيم.

رئيس سازمان حج و زيارت بر انجام آسيب‌شناسي موسم حج در حين عمليات تاكيد كرد و گفت: با توجه به اينكه زمان‌بندي حج سال ۹۲ در حين عمليات حج امسال بسته مي‌‎شود، زماني نداريم كه آسيب‌شناسي عمليات حج امسال را به بعد از موسم حج موكول كنيم لذا با آسيب‌شناسي گزارش‌هايي كه در زمينه امور حمل و نقل و مسكن زائران وجود دارد، ساختمان‌هايي را كه بر اساس گزارش‌هاي بازرسي نامناسب بوده‌اند از رده خارج كرده و در حج سال آتي براي اسكان زائران كشورمان در نظر نمي‌گيريم.

اوحدي با اشاره به روان بودن عمليات حج ۹۲، يادآور شد: شركت‌هاي حمل و نقلي كه طرف قرارداد براي جابجايي زائران ايراني هستند اما از عهده فراهم نمودن خدمات مورد نياز زائران ايراني برنيامده و گزارش منفي درباره نحوه خدمت‌رساني آنها زياد است نيز در صورتي كه براي حل مشكل اقدام نكنند از گردونه قراردادهاي حج سال آينده خارج مي‌شوند.

مسعود مجردي، رئيس ستاد مكه سازمان حج و زيارت نيز همدلي و تعامل ميان مسئولان ستادهاي اجرايي و بعثه مقام معظم رهبري در حوزه اجرا و فرهنگ در عمليات حج ۹۲ را مطلوب توصيف و به تلاش‌ها براي افزايش خدمت‌رساني به زائران در مشاعر مقدسه نظير مفروش شدن كليه خيمه‌ها با فرش، برق‌رساني به خيمه‌ها و تهيه فريزر براي كاروان‌ها اشاره كرد.

غلامرضا رضايي، رييس دفتر نمايندگي سازمان حج و زيارت در عربستان سعودي نيز با اعلام اينكه عمليات حج سال ۹۲ با پشتوانه ۲۰۰ قرارداد با نهادها و موسسات كشور ميزبان براي تامين كالا و خدمات مورد نياز زائران به پيش مي‌رود، گفت: فقط ۲۰ قرارداد از اين تعداد، درباره جابجايي‌هاي درون شهري، بين شهري، مشاعر، ويژه جانبازان و انتقال بيماران است.

وي با بيان اينكه ۳۰۰ دستگاه اتوبوس براي حمل و نقل درون شهري زائران ايراني در مكه مكرمه به كار گرفته شده گفت: ۲۳۰ دستگاه از اين اتوبوس‌ها نو هستند. براي نقل جانبازان نيز شركت حمل‌ونقل مربوطه، ۱۰ دستگاه اتوبوس مخصوص وارد كرده كه در كنار ۵ دستگاه قبلي، در حال حاضر ۱۵ دستگاه اتوبوس در خدمت كاروان ويژه جانبازان است.

دكتر نادري، رئيس بيمارستان مركز پزشكي حج و زيارت در مكه مكرمه نيز با اعلام اينكه تعداد زائران فوت شده در مكه به ۵ نفر رسيده است، گفت: تا كنون ۶۵ نفر در سي‌سي‌يو در مكه بستري شده و ۲۴ نفر براي درمان به بيمارستان‌هاي سعودي منتقل شده‌اند.

دكتر حشمت‌الله قنبري همداني، معاون توسعه و منابع انساني بعثه مقام معظم رهبري نيز با بيان اينكه مجالس انس و معرفت با حضور زائران كشورمان باشكوه‌تر از سال‌هاي گذشته برگزار شده است، گفت: همچنين برنامه‌ريزي دقيقي براي امور مربوط به مراسم برائت از مشركين و دعاي عرفه پيش‌بيني شده است.

اجتمام ۱۵۶۸

Powered by WPeMatico

انعقاد200 قرارداد براي خدمت‌رساني به حجاج
Rate this post
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.


مدیر سایت بیا تو تفریح


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 4 =