اسپانيا تحريم فروش هواپيماهاي نظامي به مصر را لغو كرد - سایت تفریحی بیا تو تفریح

اسپانيا تحريم فروش هواپيماهاي نظامي به مصر را لغو كرد

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.


به گزارش ايرنا، دولت اسپانيا گفت كه به دليل جلوگيري از آسيب ديدن اقتصاد بحراني اين كشور از يكسو و نيز، عدم استفاده ارتش از هواپيماهاي نظامي براي سركوب مردم مصر تصميم گرفته است ممنوعيت فروش آنها را لغو كند.

روزنامه ال پاييس چاپ مادريد نوشت: روز ۲۸ آگوست -۶ شهريور -، شوراي بين وزارتخانه اي تجهيزات دفاعي و كاربرد دوگانه در اسپانيا كه مسئول دادن مجوز صادرات سلاح است و وزارتخانه هاي بازرگاني ، خارجه ، كشور و دفاع عضو آن هستند، تصميم گرفته بود به طور موقت، مجوز فروش تجهيزات جنگي از جمله هواپيما به مصر را پس از سركوب خشونت آميز مردم و هواداران دولت محمد مرسي لغو كند اما روز ۱۶ سپتامبر -۲۵ شهريور -، اين شورا در جلسه ديگري موافقت كرد ممنوعيت صادرات هواپيما، خودروهاي يدكي و تجهيزات رديابي به مصر را لغو كند اما همچنان فروش تفنگ، تجهيزات ضد شورش و سلاح هاي شكار با فشنگ هاي آنها ممنوع است.

بر اساس آمارهاي رسمي‌، اسپانيا در سال ۲۰۱۲ ميلادي، مبلغ ۳/۵۰ ميليون يورو كالا و تجهيزات نظامي به مصر فروخت اما بيش از ۹۷ درصد اين مبلغ، مربوط به دو هواپيماي حمل و نقل نظامي، بسته هاي خدماتي، تعمير موتورها و چتر نجات بود.

مبلغ يك ميليون يورو نيز مربوط به قطعات يدكي خودروهاي حمل و نقل نظاميان بود و فقط ۳۵۰ هزار يورو (كمتر از يك درصد) به فروش تفنگ كه تحريم آن براي مصر همچنان ادامه دارد، تعلق داشت.

به نوشته ال پاييس، تحريم تجهيزات نظامي، نگراني‌ زيادي را در كارخانه ايرباس نظامي كه بخش مونتاژ هواپيماهاي آن در شهر سوييا در جنوب اسپانيا قرار دارد، ايجاد كرده بود زيرا به يك قرارداد مهم فروش ۱۲ هواپيماي سي‌ ۲۹۵ به مصر براي حمل و نقل نظاميان لطمه مي‌ رساند.

اروپام **۱۲۳۴**۱۵۵۱**

Powered by WPeMatico

اسپانيا تحريم فروش هواپيماهاي نظامي به مصر را لغو كرد
Rate this post
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.


مدیر سایت بیا تو تفریح


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 14 =