آلكاتل 10 هزار كارمند خود را بركنار مي كند - بیا تو تفریح
468 60 x ADS
آخرین اخبار

خانه » اخبار ایران و جهان » آلكاتل 10 هزار كارمند خود را بركنار مي كند

آلكاتل 10 هزار كارمند خود را بركنار مي كند


به گزارش ايرنا، شركت مشترك آمريكايي – فرانسوي آلكاتل كه با ضرر و زياندهي سنگين ظرف سال هاي اخير مواجه شده است روز سه شنبه با صدور بيانيه اي اعلام كرد: مديريت شركت در نظر دارد با هدف كاستن از هزينه هاي جاري خود تا سال ۲۰۱۵ اين تعداد از پست هاي شغلي را در سطح برخي از شركت ها و توليدهاي وابسته خود در بسياري از كشورهاي جهان حذف كند.

اين شركت در نظر دارد در مجموع با اجراي اين طرح، ۱۵ درصد از هزينه هاي عمومي خود را كاهش داده و بتواند رقابت پذيري و حضورش در عرصه جهاني را حفظ كند.

اين شركت تنها در سال ۲۰۱۲ حدود ۱.۳ ميليارد يورو ضرر و زيان متحمل شده است.

الكاتل لوسنت همچنين اعلام كرده است تا سال ۲۰۱۵ حدود ۸۵ درصد از هزينه ها و سرمايه گذاريهاي شركت خود را به تكنولوژي روز و آتي تخصيص خواهد داد تا هزينه هاي شركت توجيه اقتصادي داشته باشد.

قرار است در اجراي طرح ساختاري جديد اين شركت، تعداد چهار هزار و ۱۰۰ نفر در اروپا، خاورميانه، آفريقا ، سه هزار و ۸۰۰ نفر در آسيا و اقيانوسيه و دو هزار و ۲۰۰ نفر در قاره آمريكا در اجراي طرح مورد نظر از كار بركنار شوند.

همچنين قرار است تعداد ۹۰۰ نفر از پرسنل آلكاتل در سطح شركت هاي مشترك فرانسوي نيز از كار تعديل شوند.

اين درحالي است كه علاوه بر شمار زيادي از شركت هاي آمريكايي تعداد بي شماري از شركت ها و واحدهاي توليدي فرانسوي نيز از پيامد و اثرات ناگوار بحران سال ۲۰۰۸ همچنان رنج مي برند.

شركت بيمه اي اولرهرمس فرانسه نيز پيش بيني كرده است كه با ورشكست شدن تعداد ۶۲ هزار شركت توليدي و خدماتي در فرانسه در سال جاري، بيش از ۱۷۰ هزار نفر فرصت شغلي خود را در اين كشور از دست خواهند داد.

اروپام**۱۴۹۵**۱۳۳۷

Powered by WPeMatico

نظرات کاربران

تعداد نظرات ۰

ارسال نظر

مطالب شابه مطلب فوق

آخرین مطالب سایت